Serdecznie zapraszamy na debatę poświęconą przyszłości Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana wizja „Nowej Śnieżki” autorstwa Waldemara Wawrzyniaka.
Serdecznie zapraszamy do udziału w wystawie malarstwa , w celu zobaczenia nie tylko wyjątkowych dziel sztuki ale poszukiwania odpowiedzi na pytanie – czym jest genius loci?
Sympozjum miało na celu wypracowanie najlepszych rozwiązań przestrzennych dla Czerwińska nad Wisłą.
Konferencja w Czerwińsku z okazji 100-lecia Salezjanów była przestrzenią do wymiany myśli na temat tożsamości miejsca, jego historii, wartości i potencjału. Badacze i miłośnicy duchowej stolicy Mazowsza mogli także uczestniczyć w otwarciu wystawy poświęconej sztuce wspołczesnej oraz wysłuchać koncertu organowego.
Zapraszamy na wykład pt.: O poszukiwaniach języka sztuki w przestrzenie sakralnej. Twórczość Dobrosława Bagińskiego, który wygłosi Romana Rupiewicz, historyczka sztuki, specjalizująca się we współczesnej sztuce sakralnej.
Wykład odbędzie się w ramach cyklu spotkań prowadzonych przez prof. Jeremiego Królikowskiego „Awangarda myśli – awangarda krajobrazu”, organizowanych przez Koło Krytyki Oddziału Warszawskiego SARP.
Promocja książki Czesława Witolda Krassowskiego, pt.: Krajobraz ziem polski – problemy genezy, przemian i ochrony zgromadziła Warszawskim Oddziale SARP wielu jego uczniów, sympatyków, oraz artystów, architektów i badaczy! Dyskutowaliśmy o krajobrazie i kondycji polskich miast
W dniach 23-24 listopada 2021 roku w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się konferencja naukowa, której towarzyszyła debata. Inicjatorem konferencji był prof. Jeremi Królikowski. Wydarzenie zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie Genius Loci oraz Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.
Wprowadzeniem do konferencji są dwie publikacje zawierające teksty wprowadzające, streszczenia wystąpień oraz tekst św.p. Witolda Krassowskiego, poświęcony krajobrazowi ziem Polski
Na przełomie 2019 i 2020 roku we Wrocławskim Muzeum Architektury odbyła się wystawa prac malarskich prof. Jeremiego T. Królikowskiego.
Urszula Gołota – kuratorka wystawy
Wiosną 2019 roku odbyła się wystawa prac malarskich oraz rysunków prof. Jeremiego T. Królikowskiego. Wystawie towarzyszyły debaty społeczne oraz wykłady poświęcone problematyce genius loci, krajobrazu miasta, ochrony dziedzictwa kulturowego.
dr Ewa Rykała – kuratorka wystawy
11 kwietnia 2019 roku o godzinie w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się debata społeczna pt.:
„Kazimierz Dolny – nieustanna walka o dobro wspólne. Problemy planistyczne, środowiskowe i konserwatorskie Pomnika Historii”.
Debata towarzyszyła wystawie malarstwa Jeremiego T. Królikowskiego:
„Kraj/obraz – znak czasu i przestrzeni”. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Genius Loci.